دو چیز بلایِ روح و جان هستند و مهار ناشدنی و غیرقابل کنترل و امان از وقتی که این دو با هم شوند!

یکی گوشی همراه و دیگری اینترنت!

ترک عادت استفاده از گوشی

هر از گاهی درگیر این ماجرای افزایشِ زمان استفاده از گوشی میشم و هربار بعد از مدتی به راه حل جدیدی برای استفاده ی کمتر می رسم و بعد از مدتی اجرا و کنترل این عادت بد، باز برمی گردم به چرخه ی باطل قبلی  و عذاب جدان های همیشگی!

این بار باز به یه راه حل جدیدی رسیدم و یک ماهی هست که شکر خدا تقریبا جواب داده و زمان استفاده روزانه رو به حدود یک ساعت و نیم کاهش دادم. البته میدونم که هنوز زیاده ولی خوب باز از قبل خیلی بهتره!

حالا اینجا هم توضیح میدم، شاید به درد یکی بخوره:

اپلیکیشن yourhour

از بین تعداد زیادی از اپلیکیشن هایی که تست کردم، بهترین و جامع ترین اون ها  YourHour هست.

ابتدا که اپ رو نصب می کنید، یکسری اطلاعات در مورد استفاده ی شما از برنامه های مختلف گوشی و کل تایم استفاده ی روزانه رو نشون میده و برحسب اون به شما یه لِول میده، مثلا اگه خیلی کم باشه( کمتر از یک ساعت) Champion هستی و 5 تا ستاره هم داری ولی اگه خیلی زیاد استفاده می کنی (بیشتر از 5.5 ساعت) Addicted هستی و هیچ ستاره ای بهت نمیده :) که خود همین باعث میشه برای رسیدن به مرحله ی بالاتر تلاش کنی! خود من بعد چند روز یه ستاره دیگه گرفتم و Achiever شدم :)

و خوب قابلیت های خوب دیگه ای هم داره مثل: نمایش مدت زمان استفاده از گوشی در نوتیفیکیشن، نمایش شناور تایم کار با هر برنامه، قفل برنامه ها بعد از مدت مشخصی استفاده، گزارش روزانه و هفتگی و .

و نکته ی مثبت دیگه ای هم که این اپ داره و خیلی مهمه، دسته بندی برنامه هاست. یعنی میتونی مشخص کنی که تایم کار با اپ های کاربردی در گزارش لحاظ نشه. مثلا من یکسری اپ کتابخوان و دیکشنری و آموزش زبان روی گوشی دارم که وقتی بیکار میشم مجبورم برای عدم افزایش تایم استفاده از گوشی، با اونا کار کنم که اینجوری هم از برنامه های کاربردی و آموزشی بیشتر استفاده می کنم هم اینستا کمتر میرم!

شما چه راهکاری سراغ دارین؟ 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نارسیس مدیا آهنگ پارس بهترین ارایشگاه با خدمات به روز/ ارایشگاه پرسیما ایران تراول صنعت گردشگری تور هتل پرواز پرتال جامع علوم_پایگاه خبری David gersa دانلود آهنگ های امیرعباس گلاب چو تخته پاره بر موج ... سنگهای اسلب لوکس ویراسنگ